WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Umění

Zapomenutá múza

Výstava Růženy Zátkové v Praze – se zpožděním devadesáti let
Klára Zindulková
Portrétovala Marinettiho. To pro ni složil Stravinský Čtyři ruské rolnické písně. Studovala u malíře Antonína Slavíčka. Byla krásná, odvážná a plná tvůrčí energie. Inspirovala se futurismem, ruským lidovým uměním, spiritismem i biblickými příběhy. Navštívila Itálii, Mallorcu, Švýcarsko a Paříž… Je čas, aby i Češi poznali jednu ze svých nejproslulejších avantgardních umělkyň. Růženu Zátkovou.
...pokračování...

Nemravné scénky

Simulace vztahů a seznámení
Lucie Zinke
Dva muži, dvě ženy, malé divadélko. Takhle by se dalo charakterizovat komediální představení Sexuální perverze v Chicagu. Hra od Davida Mameta, kterou zrežíroval Ondřej Sokol, se v České republice hraje již několik let a stále slaví úspěch. Divadlo plné pravd, jež humorně zachycuje do spoustu scén. Představení, u kterého se smějete od začátku do konce.
...pokračování...

Tudy ne přátelé!

Drobná glosa k současné české filmové tvorbě
Dominik Melichar
Nedávno jsem se rozhodl přispět svou stokorunou do Státního fondu pro rozvoj kinematografie a šel do biografu. Film se jmenoval Ostrov svaté Heleny. Je to trochu nešťastný počin, který položil základ k tomuto drobnému přípodotku k českému filmu.
...pokračování...

Japonskost v nás

Mutující fotografie v Rudolfínu
Tomáš Pácalt
Rozumím jen hvězdám a heavy metalu. Hraji fotbal a učím se pískat na prsty. Snažím se porozumět umělecké fotografii a snažím se o tom psát. Psát o výstavě umělecké fotografie. Výstavě, která se jmenuje Mutující médium a je k vidění v Rudolfinu.
...pokračování...

další články:

Stáhnout všechno do souboru

Debata k rubrice


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek