WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Litenky - co to je?

Všechno, co potřebujete vědět o LitENkách, ale bojíte se zeptat

Pavel Janáček
LitENky jsou výstupem z volitelného semináře "Praktika literární žurnalistiky", nabízeného Ústavem české literatury a literární vědy FF UK. Vydávání LitENek podporuje svými granty Studentská rada FF UK. Náklady na tisk hradí ÚČLLV FF UK.
V tištěné formě (sešitek o 12-20 stranách formátu A4, vyrobený xerografickou cestou nebo digitálním tiskem na bázi "publishing on demand", náklad činí v současnosti přibližně 100 výtisků) vycházejí od zimního semestru 2002/2003. Od konce letního semestru 2003/2004 jsou LitENky registrovány MK ČR jako řádný časopis. V té souvislosti bylo zavedeno nové číslování, takže stávající poslední číslo je oficiálně 4. číslem 6. ročníku, ve skutečnosti 4. číslem 7. ročníku a 43. vydaným číslem celkem (viz postupně budovaný archiv na těchto stránkách). K redakční přípravě LitENek a k jejich internetovému zveřejnění od října 2004 slouží publikační a redakční systém Cvrček. Na internetu vycházejí LitENky o 1-2 týdny dříve než v tištěné podobě.
Od 4. ročníku vycházejí tištěné LitENky ve spolupráci s ateliérem knižní grafiky VŠUP, jehož studenti pod vedením Luboše Drtiny provádějí grafickou úpravu a sazbu jednotlivých čísel.
...pokračování...

Debata k rubrice


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek