WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Téma

Na fantastickém talíři

Fantasticky hladové knihy
Silvie Strachotová
„This book will make you hungry!“ Přebaly knih slibují různé zážitky, ale hlad? Co to má znamenat? A co to je vlastně za knihu? Kuchařka? Omyl, řeč je o literárním žánru fantasy. Že fantasy a jídlo nejde dohromady? Další omyl. Právě tahle kombinace vytváří pro čtenáře nezapomenutelný kulinářský zážitek.
...pokračování...

Duel: STRAVA versus ČTIVO

Knihy i pokrmy voní, když jsou čerstvé. Voní i ty staré, ale jinak…
Klára Zindulková
Nacházíme se ve světě lidí. Lidí, kteří jsou živými tvory, a proto potřebují neustálý přísun potravy. Ve světě lidí, kteří se považují za bytosti kulturně a společensky ušlechtilé, a proto znají číst a psát. Vítězí v nás zvířecí pud prahnoucí po pěkném šťavnatém soustě – nebo oduševnělá touha po poznání a vědění? Co konzumuje, o čem zpívá, co sleduje a na co myslí nejraději ten správný Člověk? Postavili jsme do arény dva soupeře – Literaturu a Jídlo. Nuže, prozkoumejme pro začátek orientačně, jak si naši protivníci povedou ve třech kolech zápasu.
...pokračování...

Pohádky na talíři

V hlavní roli jablko
Tereza Hýsková
„Jed jsem, sněd jsem: kaši z rendlíka, ucháč mlíka, pecen chleba, mámu, tátu, děvečku s jetelem, sedláka se senem, pasáka s prasaty, ovčáka s jehňaty a tebe taky ještě sním!“
Podobně jako Otesánek zkonzumujeme v dnešní době takřka cokoli – nejspíš proto dostala naše moderní (západní) společnost nálepku „konzumní“. Žijeme v nadbytku, který nám umožňuje bezmyšlenkovitě „hltat“ po tuctech třeba časopisy, knihy nebo filmy. Tenhle luxus si můžeme dovolit právě proto, že s jednou z našich základních potřeb – jídlem – si nemusíme dělat starosti.
...pokračování...

Bedna NA TALÍŘI!

Mé domácí štěstí
Lukáš Vlasák
Vracím se domů unavený po všech stránkách. Chci zaplout do křesla a těšit se z cizího kuchařského umění. Chci se zasmát. Chci sledovat, jak si šéf na někom smlsne. Nechci přemýšlet, chci jíst očima!
...pokračování...

další články:

Stáhnout všechno do souboru

Debata k rubrice


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek