WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Události redakcí zaznamenané

Marín v Praze

Španělsko 1. poloviny minulého století
Jan Dušek
V Institutu Cervantes se do 16. dubna 2010 koná výstava fotografií Marín. Fotografie 1908–1940, která je výsledkem spolupráce Institutu Cervantes s Nadací Pabla Iglesiase.
...pokračování...

Josef Čapek se přesouvá do Pardubic

Událost redakcí zaznamenaná
(est)
Rozsáhlá výstava výtvarného a scénografického díla Josefa Čapka se z Jízdárny Pražského hradu přesouvá do Pardubic. Tam bude rozdělena do výstavních místností Domu U Jonáše a pardubického zámku. Návštěvníkům se expozice otevřou 3. března.Během čtyř měsíců spatřilo Dívku v růžovém, Koupel nohou, Detektiva a další slavné obrazy Josefa Čapka na Pražském hradě celkem 73 000 lidí. Výstav
...pokračování...

Stylový křest sborníku Literární akademie

Ludmila Pechová
V pondělí 9. 11. 2009 se na Literární akademii J. Škvoreckého konal křest knihy Ruce vzhůru.
Obsahuje dvanáct povídek, které „spáchali“ autoři skupiny Hlava nehlava, jež se vytvořila v druhé polovině roku 2006 na seminářích tvůrčího psaní pod vedením Ivony Březinové. Věnují se převážně dětské literatuře, za sebou mají již dvě vydané sbírky povídek Zuby nehty a Tisíc jizev.


...pokračování...

Brutální umění

Redakce LitENek
V domě U Kamenného zvonu je v současné době možno zhlédnout výstavu art brut. Tvoří ji exponáty ze sbírky proslulého německého psychiatra a kunsthistorika Hanse Prinzhorna, která vznikala v letech 1919 – 1921.
...pokračování...

další články:

Stáhnout všechno do souboru

Debata k rubrice


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek