WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Litenky

Komedie nejen s plynovými maskami

Sex, drugs, rock & roll
Hana Hudečková

Pojízdný divadelní spolek Frída představil inovovanou hru Sex, drugs, rock & roll v divadle Kalich. V hlavních rolích Martin Trnavský, Radim Novák a Barbora Munzarová.


Děj lze rozdělit do několika linií. První z nich uvádí celé představení a je hrou o hře. Vystupují v ní postavy herce a uklízeče, kteří si situaci vzájemně komplikují nejen před začátkem hercova vystoupení, ale i během něj. Vzniká tak mnoho komických situací, které diváka nenechají v klidu a přivádějí ho k nezadržitelnému smíchu. Další dějová linie se vrací do minulosti a pojednává o příběhu lásky dvou lidí (Jamese a Sophie), kteří do té doby neměli v životě mnoho štěstí. Poslední z nich se odehrává v současnosti, už po smrti Sophie. James se snaží žít nový život a shání si zaměstnání po komparsech, kde se musí setkávat s lidmi, kterými opovrhuje.

A proč Sex, drugs, rock & roll? Láska Jamese a Sophie je doprovázena přirozenou tělesnou touhou a jejich životy v minulosti byly spjaty s drogami více, než by si každý z nich přál. Stejně jako je rock & roll na posledním místě v názvu, tak i v samotné hře se tancuje až na závěr.

Jak již bylo naznačeno, divák se od začátku do konce velice nasměje (chvílemi měli problém i samotní herci smích zarazit), ať už díky vhodně načasovaným dvojsmyslným narážkám nebo příznačně zvoleným vulgárním slovům, které někdy zazněly v kontextu s lidovými pohádkami.

Kvalitní herecké výkony vtáhnou publikum do děje a diváci pak mohou prožívat společně s herci naději či zklamání. Zásluhu na vzniku tohoto kousku má i režisér a scénárista Dodo Gombár. Všichni tito lidé přispěli k velmi vydařenému představení, které by neměl vynechat žádný divák, který je divadelním příznivcem a rád se zasměje.

Schází vám zmíněné plynové masky? Udělejte si výlet do divadla. Určitě nebudete zklamaní, až uvidíte, jak se správně obléknout do sychravého počasí.


Hana Hudečková


Tento text vyšel v časopise LitENky (Literární novinky), roč. 6, č. 1 (39), 9. 11. 2009.


Sex, drugs, rock & roll v divadle Kalich, 13.10. 2009

V baru

V baru

www.frida.cz

(Praha , 16. 10. 2009, 12:00, přidal uživatel hana.hudeckova)

Obrázky

[náhled není k dipozici]
V baru
www.frida.cz

Debata k článku


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek