WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Litenky

Lunchmeat nejen k jídlu

Obraz plus zvuk rovná se dokonalost
Michaela Kašičková

Lidé, kteří aktivně sledují současné umění, určitě tuší, že Lunchmeat festival je fenomén, který se snaží o multikulturní pojetí umělecké scény. Základní myšlenka programu je založena na spolupráci amerického producenta Nosaje Thinga s francouzským vizualistou Romainem Tardym alias Aaltem.Orginizátoři si za cíl vytyčili propojit obraz a zvuk a vytvořit z nich rovnocenné partnery.


Akce se v Praze uskutečnila hned na dvou místech. Od 9. 3. do 11. 3. v Nod Café, dva zbývající dny festivalu potom proběhly v Meetfactory.

Festival byl zahájen projekcí Reformat the Planet první den po půl deváté večer. O pár dní později akci zakončilo několikahodinové vystoupení, které se táhlo do svítání. Podíleli se na něm Claviq, Denoir, Ingtzi, Tvprodukt. Samozřejmě taky doba mezi začátkem a koncem byl vyplněn samými peckami.

Toto tvrzení dokazují samotní účastníci. Festival se může pochlubit populárními zahraničními jmény – Ikonika a její parťáci Video Jack, dále Nosaj Thing, Miroslaw Matyasik (pseudonym C. H. District) a mnoho dalších. Pro neznalce jmen můžeme stručně shrnout takto – divadlo, jazz, beaty, instrumentální hip-hop, muzika inspirovaná ulicí, to vše s metaforickým vizuálním doprovodem.

Významnou část festivalu zastupovala prezentace populárních španělských hudebně-vizuálních projektů: Spanish showcase. Diváci ocenili vysvětlení teoretické části. Umělci totiž přichystali odborné, přitom i pro laiky dobře srozumitelné přednášky a někteří z nich zahájili své vlastní workshopy.

Diváci si mimo jiné pochvalovali také možnost výběru. Jak už se na významnějších festivalech stalo tradicí, i tady každá stage nabízela vlastní program

Můžeme se stoprocentní jistotou prohlásit, že účastí na Lunchmeatu každý divák něco získal. Ale primárně byl festival určen návštěvníkům, kteří nejsou zrovna fanoušky středního hudebního proudu. Prožít akci od A do Z a naplno si ji užít, to si vyžadovalo skalního fanouška.


Michaela Kašičková

(18. 3. 2010, 12:00, přidal uživatel michaela.kasickova)

Debata k článku

Díky
michaela.kasickova, 25 . 3 . 2010, 8:03
Moc všem děkuji za připomínky, sloveso "být" jsem se v perexu pokusil anahradit. Ještě jednou díky všem.


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek