WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Knihy redakcí prolistované

Anna Gavalda: Člověk není nikdy úplně šťastný

I dospělí potřebuji výchovnou
Darina Jíchová
Pokud si chceme labužnicky pochutnat na dalším románu oblíbené francouzské autorky, zřejmě si trošku pochroumáme chrup. Naservírovala nám totiž pořádnou a výrazně tužší porci, než jsme u ní zvyklí. Není tedy lehké onu přičmoudlou směs vztahů rozkousat. Závěrečný dezert však naše chuťové buňky příjemně polechtá.


...pokračování...

Sarah Watersová: Špičkou jazyka

Kniha, kterou nebudete chtít jen prolistovat
Eva Haderková
Po nenápadném začátku v malé anglické vesnici v Kentu, která žije především sběrem ústřic, se i s hlavní hrdinkou přesuneme do Londýna, do vysoké společnosti i mezi úplné ztroskotance. Nejlepší na celé knize je to, že nikdy nevíte, co vás dál čeká.
...pokračování...

Viola Fischerová: Zádušní mše za Pavla Buksu

Zápisky ze života a smrti
Hana Hudečková
Na konci roku 2010 vyšla Viole Fischerové (která byla ve stejném roce udělena cena Magnesia Litera) v brněnském nakladatelství Druhé město básnická sbírka. Tato sbírka vychází již podruhé, její první vydání starší více než patnáct let, i když samotný text sbírky vznikl mnohem dříve. V souvislosti s úmrtím Violy Fischerová je graficky upraven název „Zádušní mše za Viola Fischerová Pavla Buksu“.
...pokračování...

Zápisky o naších životech

Zápisky z tureckého bordelu Philipa Ó Ceallaigha
Olga Pavlova
Povídková sbírka Zápisky z tureckého bordelu vznikala dlouhou dobu, přesto to autorův styl nijak nepoznamenalo. Naopak je cítit promyšlenost a přesvědčivost monologů a dialogů. Mladý spisovatel Philip Ó Ceallaigh za postavy zvolil obyčejné lidé: taxikáře, osamocené obyvatele sídlišť nebo studenty. Jsou to lidé, kteří žijí kolem nás a mají svůj „málo významný“ příběh. Jejich životy jsou
...pokračování...

další články:

Stáhnout všechno do souboru

Debata k rubrice


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek