WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Publicistika

Každému, co jeho jest

Nejlepší české knihy podesáté
Tereza Hýsková
Ceny Magnesia Litera za uplynulý rok doputovaly ke svým majitelům. Cestou nezabloudily, nedostaly se do „nesprávných“ rukou a překvapení se nekonalo. Pouze diváci slavnostního ceremoniálu se nestačili divit hudebně-dramatickým vložkám dvou poněkud androgynních účinkujících.
...pokračování...

Milí a odvážní především…

Rozpačitost a zlaté trenky
Markéta Böhmová
Udělování výročních cen je počinem důležitým a zároveň velmi sledovaným nejen akademickou obcí, ale především konzumenty daného úseku kultury. A to s sebou přináší snahu udělat vlastní ceremoniál co nejzábavnější a nejoriginálnější. A ano, tento bod je základním kamenem úrazu.
...pokračování...

Kavárenské nomádství IV

Promítáme v kavárně
Darina Jíchová
Kino je definováno jako budova určená k hromadnému přehrávání filmů. Film označuje záznam rychle se střídajících obrazů. Video je podle většiny definic technologie sloužící pro zaznamenávání a přehrávání pohyblivých obrazů. O kavárně se píše, že je to místo podobné restauraci, kde se podávají teplé i studené nápoje, především káva. Videokavárna?
...pokračování...

Fantom ve Staré Praze

Požitek vskutku katarzní, vlastně královský
Darina Jíchová
Mezi jarní filmové události, různé festivaly, slavnostní udílení cen a očekávané premiéry se vklínila i jedna netradiční. Sobota 2. dubna patřila filmovým dobrodruhům, kteří se sešli k projekci s názvem Cinema Royal 04 – Svět u nohou.
...pokračování...

další články:

Stáhnout všechno do souboru

Debata k rubrice


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek