WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Divadlo&Film&Hudba&Umění

Nová kauza? Pouze politická satira v Dlouhé ...

(lds)
Divadlo v Dlouhé uvedlo 12. ledna 2006 premiéru loutkového scénického čtení se zpěvy Standa má problém, podtitul nám prozrazuje trochu víc – Politika jako South Park.

Autorkou hry je Iva Volánková, režisérem Karel Král, kostýmy a loutky má na starosti Zuzana Petráková ve spolupráci se studiem Činčera. Autorka už také připravuje pokračování – tentokrát si vezme na mušku předsedu vlády.

Představen
...pokračování...

Švankmajerův šílený filozofický horor

Barbora Matyášová
Podle vlastního scénáře natočil výtvarník, scénárista a režisér Jan Švankmajer film Šílení, který sám označil jako filozofický horor. Jak už je u Švankmajera zvykem, film je kombinací hraných scén s animovanými pasážemi.
...pokračování...

TOYEN (ticho a tma, střípky snů)

Erika Kastnerová
Film známého režiséra nové vlny Jana Němce (na scénář Terezy Brdečkové) mapuje období malířčina života od vzniku vztahu mezi ní a o dvanáct let mladším básníkem a výtvarníkem Jindřichem Heislerem. Toyen je daleko více hraným dokumentem než čímkoliv jiným, ale dokumentem ne ledasjakým.
...pokračování...

Moje naše Má vlast

Má vlast - podobně jako Prodaná nevěsta, Rusalka či Slovanské tance - patří k nejznámější a nejkrásnější hudbě, která proslavila český národ daleko za hranice. Neznám snad nikoho, kdo by nikdy neslyšel alespoň Vltavu. Je až nepochopitelné, jak mohl Smetana tak geniálně vykreslit obraz národa - skrze jeho dějiny, pověsti a přírodu. Je to nádherná a fantastická hudba, až člověka zamrazí.
...pokračování...

Debata k rubrice


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek