WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Divadlo&Film&Hudba&Umění

Asterix opět na plátně kin

Helena Sellnerová
26. října měl v kinech premiéru další animovaný příběh našich oblíbených galských hrdinů - Asterixe a Obelixe. Film má název Asterix a Vikingové.
...pokračování...

Žít je tak odporno a umírat nudno!

aneb Česká dekadence v Obecním domě
(dp)
15. listopadu byla v Obecním domě zahájena výstava V barvách chorobných - Idea dekadence a umění v českých zemích 1880 – 1914. Jde o první výstavu tohoto typu u nás i v zahraničí. Dekadenci byl dosud věnován prostor jen v rámci jiných uměleckých směrů. Mezi exponáty najdeme díla Jana Zrzavého, Františka Bílka, Karla Hlaváčka nebo Maxmiliána Pirnera. Téměř třetina ze tří set exponátů nebyla ještě nikdy vystavována.
...pokračování...
Nejen Bergmanem živ jest švédský film

Nejen Bergmanem živ jest švédský film

Dominika Pospíšilová
Česká republika letos již po čtvrté hostila Přehlídku švédského filmu. Kromě klasika Ingmara Bergmana mohli návštěvníci zhlédnout deset snímků současných švédských režisérů, mezi nimi i filmový debut Jespera Ganslandta Falkenbergská rozlučka, který je za Švédsko nominován na Oscara.
...pokračování...

Čert vem zpěv aneb opera v Národním

Zuzana Hajíčková
Čert a Káča, opera Antonína Dvořáka z roku 1899, pohádkové představení o třech jednáních podle české národní báchorky Boženy Němcové, na libreto Adolfa Weniga. 22. října 2006 běží v Národním divadle (ND) již 31. repríza. Toto představení je odpolední, navštěvované zejména rodiči s dětmi.
...pokračování...

Debata k rubrice


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek