WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Divadlo&Film&Hudba&Umění

Imaginární lidé Nikoly Čulíka

Jiří Mácha
Výstava kreseb a obrazů Nikoly Čulíka byla zahájena dne 20. února v kavárně Kolíbka (Karlovo náměstí, Řeznická 10; potrvá do konce března). Vernisáž se odehrála v mile tradičním duchu, prostor pro zahájení dostalo trio jazzových hudebníků ve složení: kytara (Vojtěch Urbánek), piano (Jan Faix), baskytara (Zdeněk Konečný). Hudební úvod měl plynulý, nenásilný průběh. Neotřelé hudební variace na jazzová témata zapadly do neformálního prostředí, které má vždy výhodu, že je více osobní, nezatížené konvencemi klasických galerií, navíc nenáročné na organizaci. Autor představující svá díla však podcenil přípravu vernisáže — chyběly materiály se seznamy děl a stručným životopisem.
...pokračování...

Filmové zprávy z jednoho světa

(tve)
Vetšina filmů prezentovaných v multikinech a jiných továrnách na zábavu nemá divákům příliš co říct. Ano, svůj účel splní, pobaví, vyděsí - a dál?
Občas se ale divákovi naskytne příležitost ochutnat i něco jiného. Jednou z takových příležitostí je i festival dokumentárních filmů zaměřený na problematiku lidských práv Jeden svět.
...pokračování...

Baletní galavečer v Národním divadle

Tanečníkem roku se stal Jiří Kodym
Ilona Koulová
Také se dokážete nadchnout pro krásnou hudbu, nařasené baletní sukýnky a špičkové taneční umění? Pokud ano, čtete správně. Kdo zakoupil lístek do budovy Národního divadla na druhý letošní únorový večer, mohl vidět představení s názvem Balet Gala aneb setkání v Praze. A proč setkání? Protože v ten večer na jednom jevišti "měřili síly" nejlepší čeští tanečníci, kteří v současnosti působí v zahraničí. Součástí večera bylo také již třinácté předávání ceny pro nejlepší tanečníky uplynulého roku.
...pokračování...

Debata k rubrice


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek