WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Divadlo & Film & Hudba & Umění

NEZTRACENÝ ALÉN DIVIŠ

Výstavy výtvarného umění se u nás těší (možná až překvapivě) celkem slušnému zájmu veřejnosti. Motivací jít se podívat na „obrazy“ může být více. Jednou z nich může být třeba neobyčejný a tajemnem opředený životní příběh umělce, který byl po desetiletí zapomenut a tu se vynořil z neznáma, aby nás skze své dílo oslovil.
...pokračování...

Po stopách „moudrých bláznů“

Veronika Kredbová
Jan Werich a Jiří Voskovec by letos oslavili sté narozeniny (přičemž první z nich 6. února). Tento fakt vyvolal v únoru skutečnou werichovsko-voskovcovskou mánii – televizní, rozhlasovou a tiskovou, kterou prostě nebylo možné nezaregistrovat. Se svou „troškou do mlýna“ přišlo i hlavní město Praha. Na Staroměstské radnici je od 8. února k navštívení retrospektivní výstava s názvem "Vždy s úsměvem".
...pokračování...

Tak trochu jiný akt

Veronika Kredbová
V měsíci listopadu měli obyvatelé hlavního města příležitost navštívit v pořadí již devátou výstavu fotografa Libora Špačka. Výstava s názvem "Underwater Fine Art Nudes 2004" probíhala v Galerii Louvre a nyní se připravuje její „putovní“ verze. Nás vystavené fotografie více než zaujaly.
...pokračování...

Debata k rubrice


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek