WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Litenky

Úvodníček č. 13

Veronika Kredbová

Začal nám zase nový rok a my se po pekelných Vánocích (viz článek Zdeňka Zárybnického) a silvestrovských oslavách opět scházíme u našeho kulatého (doslova) redaktorského stolu, abychom připravili nové číslo LitENek.


Ta letošní budou možná trochu jiná. V redakci totiž téměř chybí muži (vyjma našeho vydavatele, z něhož se pravděpodobně stane mužský maskot redakce, a našich externích spoluredaktorů). Zdá se, že dlouhé prsty feminizace už dohmátly i do jinak oboupohlavních žurnalistických vod. Doufejme, že se genderová nevyváženost na kvalitě LitENek nějak negativně neprojeví a že i nadále budeme plátkem, v němž si s chutí počtou příslušníci obou pohlaví.

Přesto určitý problém vyplývající ze zfeminizování redakce začínáme tušit už teď. Žádná z redaktorek se totiž nijak zvlášť nepřátelí s technikou. Nebo lépe, technika se odmítá přátelit s námi. Během přípravy minulého čísla se nám záhadně ztratilo několik článků. Sice se nakonec zase šťastně objevily, ale bohužel až po uzávěrce, a tak je otiskujeme až v tomto čísle. Snad není tato záhada předzvěstí dalších technických katastrof a LitENky nás šťastně přežijí. Držte nám i jim v tom novém roce palce!


LitENky č. 3/13, roč. 2004/2005

(23. 12. 2004, 12:00, přidal uživatel veronika.kredbova)

Debata k článku


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek