WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Litenky

Literární mejdan

Jana Bachová

Začalo se to pomalu rozjíždět. Od rána jsem měla jarní depresi, a tak mě kamarádka pozvala na literární mejdan. Moc se mi nechtělo, ale šla jsem.


Zpočátku to bylo sice trochu kožený, samá vážná věc, ale po lehkém ovínění beatnikama jsem se dostala do euforie. I ti upjatější odložili svou oblíbenou těžkou literaturu a vrhli se s lačností na lehčí kousky (že některá byla opravdu těžká, jsem zažila na vlastní kůži, když mi na nohu spadli Tři mušketýři – všichni najednou). Z kouta, kde Švejk vyprávěl parlamentní historky Strany mírného pokroku v mezích zákona, se ozýval hlučný smích, v druhém koutě zase jemnější duše vzdychaly nad červeným a červenou (knihovnou). V prvním patře Rozhněvaní mladí muži ostře debatovali nad Francouzským novým románem. V kuchyňském přístěnku chytili nadšenci Strašidlo Cantervillské a jali se ho lynčovat, ale nakonec se slitovali a společně se ožrali pod Obraz (Doriana Graye – no, neměl z toho moc velkou radost, tak si šel postěžovat Desdemoně, ale Jago ho málem uškrtil, tož se vrátil ke svému rámu a čekal, až pánové propustí svou Opici – to byl náročný kousek, zřejmě sem nějak zabloudil z naučné literatury). Výlučnou vlastností člověka a hlavně žen je marnivost, což mi potvrdilo pár dam středního věku (ty mě tady opravdu překvapily), když se inspirovaly jistou Bětkou Báthoryovic a začaly lákat mladé dívky, ale Rozhněvaní mladí muži se mezitím uklidnili a chladně zakročili. Dam se ujal Stařec (moře nechal venku, sem by se nevešlo) a jal se jim líčit, jaké je to Na východ od ráje. Tři kamarádi si dali Sbohem a šáteček s Dobrým člověkem, který opravdu ještě žije, a odešli s jakýmsi Cizincem hledat byt. Tož tak.

Mejdan se opravdu vydařil, ale ke konci už to mám trochu rozmazané. Nějak běžel čas a mě unikly souvislosti, no nedivte se prosím vás, v takový krásný společnosti.

JANA BACHOVÁ

(24. 8. 2004, 12:00, přidal uživatel pavel.janacek)

Debata k článku

anonymní uživatel, 30 . 8 . 2007, 8:25
premio dinero pagina internet [url=http://www.ichhabsienichtgewaehlt.org/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106]premio


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek