Alternativní festival Na Cestě – Revolucí k dnešku

Anna Doupovcová

Opava ve dnech 9.-12. listopadu ožije již pátým ročníkem divadelního festivalu Na Cestě. Přehlídka amatérského a studentského divadla, doporučená třinácti z třinácti dramaturgů, nese letos podtitul Revolucí k dnešku. V programu festivalu jsou k nalezení představení činoherní, loutková, taneční a také představení inscenovaného čtení. Hosty jsou převážně soubory, které se účastnily v loňské divadelní sezóně mnoha soutěží, mezi ty známější patří bezesporu Divadlo DNO s inscenací Kdopak by se Boha bar či loutkové Divadlo Líšeň s přestavením Putin lyžuje. Za zmínku pak stojí soubor Přeseděla jsem si nohu, který vystupuje s inscenovaným čtením a jehož členové jsou studenti oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo na Slezské Univerzitě v Opavě. Studenti tohoto oboru rovněž stojí za organizací celého festivalu.

Připraven je pestrý doprovodný program v podobě workshopů a seminářů na divadelní téma, komponovaný večer poezie či koncert jazz-rockové kapely Way Out. Budete-li mít cestu do Opavy, rozhodně nepromarněte možnost navštívit festival Na Cestě. Jak samo logo letošního ročníku napovídá, bude to bomba.

Více na www.naceste.unas.cz.

(7. 11. 2011, 12:00, přidal uživatel ladislav.vitous)