WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Litenky

Knihy redakcí prolistované

Žaneta Procházková

"Obraz Martina Blaskowitze" je název další psychologické novely Ladislava Fukse, která čerpá z krušných válečných zážitků. Její děj se odehrává na chatě, kam si hrdina pozval známého spisovatele, aby mu nabídl příběh o českých a německých kamarádech v předvečer války.

Fuks, Ladislav: Obraz Martina Blaskowitze. 1. vyd. Praha, Odeon 2004. 144 s., 189 Kč.

Autor úspěšného románu "Mandolína kapitána Corelliho" Louis de Bernières nyní přichází s poslední částí volné latinskoamerické trilogie (dosud vyšly romány "Válka o zadnici Dona Emmanuela", "Señor Vivo a drogový baron") pojmenované "Nezvladatelné dítko kardinála Guzmána". Vypořádal se v ní s katolickou církví, zkorumpovanou vládou, chudobou a drogovými barony.

Louis de Bernières: Nezvladatelné dítko kardinála Guzmána. 1. vyd. Praha, BB art 2004. 352 s., 199 Kč.

Jiří Tomek před lety půvabně převyprávěl příběhy ze starého Egypta, nyní se pustil do "Legend staré Arábie", krásných pohádek plných neohrožených princů, tajemných princezen, démonů a džinů, do příběhů plných napětí i arabské moudrosti.

Tomek, Jiří: Legendy staré Arábie. 1. vyd. Praha, Knižní klub 2004. 240 s., 229 Kč.

Román mladého amerického spisovatele Daniela Masona "Ladič pián" se odehrává na sklonku 19. století a vypráví o britském ladiči pián, který se vypravil na dlouhou cestu do Barmy, během níž se setkal s mnoha zajímavými lidmi, zažil řadu dobrodružství a poznal „tajemný svět Orientu“.

Mason, Daniel: Ladič pián. 1. vyd. Přel. Jarmila Emmerová. Praha, Beta – Dobrovský & Ševčík 2004. 336 s., 249 Kč.

(17. 12. 2004, 12:00, přidal uživatel veronika.kredbova)

Debata k článku


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek