WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.

Litenky

Nová kauza? Pouze politická satira v Dlouhé ...

(lds)

Divadlo v Dlouhé uvedlo 12. ledna 2006 premiéru loutkového scénického čtení se zpěvy Standa má problém, podtitul nám prozrazuje trochu víc - Politika jako South Park.

Autorkou hry je Iva Volánková, režisérem Karel Král, kostýmy a loutky má na starosti Zuzana Petráková ve spolupráci se studiem Činčera. Autorka už také připravuje pokračování - tentokrát si vezme na mušku předsedu vlády.

Představení je podle tvůrců: nevhodné pro děti, členy politických stran a jiné útlocitné osoby. Stanislav Gross 15. ledna 2006 prohlásil v pořadu Otázky Václava Moravce, že je velmi zvědav, kolik bude mít tato inscenace repríz.

Požádali jsme tedy mluvčí Divadla v Dlouhé Karolu Štěpánovou o její stanovisko a exkluzivně ho přinášíme: „Pokud jde o počet repríz, zatím jsou po dvou lednových představeních plánované čtyři v únoru (z toho jedna na Festivalu smíchu v Pardubicích) a jedna v březnu, ale určitě se to bude hrát i v dubnu. Dál se uvidí, ale už teď je jasné, že ohlas tohoto čtení zcela překonal naše očekávání, původně jsme plánovali tři reprízy, jak je u tohoto typu programu obvyklé.“

(lds)

(16. 1. 2006, 12:00, přidal uživatel lenka.dombrovska)

Debata k článku


© Literární novinky 2004 - 2012 | ISSN 1804-7319 | redakce | mapa stránek
Prostor poskytuje: eldar.cz, web klokánek