WEB UKONCIL PROVOZ. TOTO JE ARCHIV. NENI MOZNE SE PRIHLASOVAT.
Nová kauza? Pouze politická satira v Dlouhé ... - Literární novinky

Nová kauza? Pouze politická satira v Dlouhé ...


(lds)Divadlo v Dlouhé uvedlo 12. ledna 2006 premiéru loutkového scénického čtení se zpěvy Standa má problém, podtitul nám prozrazuje trochu víc - Politika jako South Park.
Autorkou hry je Iva Volánková, režisérem Karel Král, kostýmy a loutky má na starosti Zuzana Petráková ve spolupráci se studiem Činčera. Autorka už také připravuje pokračování - tentokrát si vezme na mušku předsedu vlády.
Představení je podle tvůrců: nevhodné pro děti, členy politických stran a jiné útlocitné osoby. Stanislav Gross 15. ledna 2006 prohlásil v pořadu Otázky Václava Moravce, že je velmi zvědav, kolik bude mít tato inscenace repríz.
Požádali jsme tedy mluvčí Divadla v Dlouhé Karolu Štěpánovou o její stanovisko a exkluzivně ho přinášíme: „Pokud jde o počet repríz, zatím jsou po dvou lednových představeních plánované čtyři v únoru (z toho jedna na Festivalu smíchu v Pardubicích) a jedna v březnu, ale určitě se to bude hrát i v dubnu. Dál se uvidí, ale už teď je jasné, že ohlas tohoto čtení zcela překonal naše očekávání, původně jsme plánovali tři reprízy, jak je u tohoto typu programu obvyklé.“
(lds)

(16. 1. 2006, 12:00)

Literární novinky

© Literární novinky (http://litenky.ff.cuni.cz/) 2006
článek naleznete na adrese http://litenky.ff.cuni.cz/clanek.php/id-1370